Policia e Kosovës ka përdorur gaz lotsjellës dhe shok-bomba për t’i shpërndarë qytetarët e komunitetit serbë të cilët janë grumbulluar para objektit komunal në Zveçan.

Gjithashtu para pak minutash kishte edhe një përleshje ndërmjet Policisë së Kosovës dhe qytetarëve serbë.

Po ashtu janë dëgjuar edhe të shtëna me armë në këtë komunë.

Ju pëlqen!

Po ashtu, Policia e Kosovës ka konfirmuar angazhimet policore në mbarëvajtje të sigurisë në veri të vendit, dike bërë të ditur se po asistojnë kryetarët e komunave në veri, si në Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok për të ushtruar të drejtën e tyre në punë, në objektet zyrtare të komunave përkatëse.

Lexo po ashtu:  "Njeriu që ishte rrahur për vdekje nga gardianët e burgut, gjithë natën deri në mëngjes, ishte Albin Kurti..."
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!