A mendoni ndonjëherë t’i lani duart pasi të përdorni bankomatin?

Në një kohë kur të gjithë ju ruhen banjove publike, kërcënimi vjen nga aty ku nuk shkon mendja.

E kishit menduar ndonjëherë që bankomati është një hapësirë e shkëlqyer bakteresh?

Ju pëlqen!

Testet e higjienës, të kryera në Mbretërinë e Bashkuar, kanë konstatuar se bankomati është po aq i ndotur sa banjot publike.

Specialistët morën mostra nga tastiera e tyre dhe nga tualetet publike. Prania e baktereve ishte thuajse e njëjtë.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!