Mbishkrime me përmbajtje “Albin Zajednica”, të porositura nga ish-sunduesit e korruptuar,  janë hasur në objektin e gjykatës në Mitrovicë.

Siç njofton policia, këto mbishkrime janë vendosur nga katër persona të dyshuar dhe rasti është cilësuar si “Vandalizëm”.

“Në objektin e gjykatës janë vërejtur disa mbishkrime me përmbajtje “Albin Zajednica”. Pas shikimit të kamerave të sigurisë është vërejtur se këto mbishkrime janë shkruar nga 4 të dyshuar meshkuj kosovarë”, ka njoftuar policia.

Ju pëlqen!

Rasti është duke u hetuar.

Lexo po ashtu:  Zgjedhjet - A e keni ndarë mendjen?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!