Në Bruksel, Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të hiqen bllokadat nga serbët afër pikave kufitare të Jarinjës dhe Bërnjakut, por nga ajo pjesë të largohet edhe Policia Speciale e Kosovës, por jo policia doganore.

Të marten në ora 8 të mengjesi do të filloj edhe zbatimi i marrëveshjes për vënjen e stikerave në veturat që hyjnë nga Serbia në Kosovë dhe anasjelltas.

Mirëpo, kjo marrëveshje mbete e përkohshëm deri në një zgjidhje tjetër të përhershme.

Ju pëlqen!

“Më 4 tetor, në orën 8:00, do të filloj vendosja e stikerave siç është rënë dakord në kuadrin e dialogut të lehtësuar nga BE -ja do të zbatohet si i përkohshëm derisa të pajtohen zgjidhjet e përhershme”, thuhet në pikën dy të marrveshjes në mes kosovës dhe Serbisë për targat.

Lexo po ashtu:  Miliarderi George Soros po ‘derdh’ para në këto 2 ‘blerje të forta’ aksionesh!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!