Arjola Zadrima

Të kjofshim falë Kosovë
që të lëkundet shpirti kah Shqipnia,
bash falë të kjofshim
kur na kallzon se copë copë,
atdhe asht shpija
edhe në tokë tande.
Sa drue mos vdes pa u ba nji Shqipnia,
së për emën të Zotit jena PLIS
në krejt trojet e mia.

Të kjofshim falë KOSOVË.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!