“Rrethoje veten me nejrëz që ju bëjnë të lumtur. Njerëz që ju bëjnë të qeshni, që ju ndihmojnë kur keni nevojë. Njerëz që vërtetë kujdesen për ju. Këta janë njerëzit që i’a vlenë t’i kesh në jetë. Të tjerët janë vetëm kalimtar.”

“Arsyeja gjithmonë ka ekzistuar, por jo gjithmonë në formë të arsyeshme.”

“Të jesh radikal do të thotë ti mbërthesh gjërat nga rrënja.”

Ju pëlqen!

“Religjioni është impotenca e mendjes njerëzore për tu marrë me dukuritë të cilat ajo nuk mund t’i kuptojë.”

“Rritja në vlerë e botës së sendeve është në proporcion të drejtë me zvogëlimin e vlerës së botës njerëzore.”

“Kapitalizmi: Mësojeni një njeri të peshkojë, por peshqit që ai i kap nuk i përkasin atij. Ata janë të personit që e paguan atë për t’i kapur, dhe nëse ai ka fat mund të paguhet mjaftueshëm sa për ta blerë ndonjë peshk edhe për vete.”

Karl Marx

Lexo po ashtu:  Prodhohet Snickers-i më i madh në botë, ja sa kilogramë peshon
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!