Heterochromia iridum, ose sy me dy ngjyra të ndryshme, është një gjendje e shkaktuar për shkak të teprimit relativ ose mungesës së melaninës së pigmentit ngjyrues. Ajo rezulton në një ndryshim në ngjyrimin, duke ndikuar në mënyrë tipike në irisin e syrit, por gjithashtu mund të ndryshojë tonin e lëkurës dhe ngjyrën e flokëve tuaj.

Mund të jetë gjenetike ose e fituar. Ja cilët janë personazhet e famshëm të botës së artit dhe sportit më të njohur në botë që mbartin këto lloj veçorie:

1. David Bowie

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

2. Mila Kunis

3. Demi Moore

4. Kate Bosworth

5. Jessica Cauffiel

6. Elizabeth Berkley

7. Dominic Sherwood

8. Tim Mcilrath

9. Jane Seymour

10. Alice Eve

11. Henry Cavill

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...