Në orën 2 të mëngjesit të së dielës do të ndryshojë ora.

Akrepat shkojnë 60 minuta para duke hyrë kështu në orën verore.

Ndryshimi i orës është në fuqi prej vitit 1916 megjithë kërkesat e vazhdueshme për heqjen.

Lexo po ashtu:  Arrin të gjesh tre bijat e fshehura në foto?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!