Kandidati për deputet nga radhët e VV-së, Taulant Kryeziu ka thënë se në 10 vitet e fundit nga Kosova janë larguar 350,000 qytetarë, shkruan MekuliPress.

Përmes një postimi në Facebook, Kryeziu ka thënë se shteti i kapur dhe korrupsioni i përhapur gjithandej, kanë humbur besimin dhe shpresën e vendit tonë.

Postimi i plotë i Kryeziut:

Ju pëlqen!

Gjatë 10 viteve të fundit 350,000 qytetarë, apo 20% e qytetarëve të Kosovës, kanë ikur nga Kosova. Shteti i kapur dhe korrupsioni i përhapur gjithkah, kanë humbur besimin dhe shpresën për të ardhmen e vendit tonë.

Por tani, #ErdhiDita

Me 6 tetor, kërkoj votën tuaj për të ju bashkëngjitur festës së fitores të Lëvizjes Vetëvendosje. Erdhi dita që nepotizmi të zëvendësohet me meritokracinë, korrupsioni me drejtësinë, ndërsa padituria me dijen.

Me Albinin përpara na priftë e mbara!

#QeveriaKurti
#voto126
#voto14 /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Lexo po ashtu:  Pasi u pa duke u dridhur për herë të tretë, flet kancelarja gjermane Angela Merkel
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!