Makinat ofrohen përmes një qiraje 48-mujore.

Zinxhiri i supermarketeve Lidl kohët e fundit njoftoi shitjen e makinave në Gjermani. Si zakonisht, çmimet zbriten.
Lidl shiti FIAT 500 në një kohë rekord në 2016. Tani po përpiqet të eksperimentojë me tre modele, por vetëm në Gjermani. Këto makina ofrohen përmes një qiraje 48-mujore, transmeton Telegrafi.

Për këtë operacion tregtar, Lidl ka partneritet me kompaninë e makinave me qira Sixt. Ekzistojnë tre modele në ofertë.

Ju pëlqen!

E para është Renault Twingo, e cila shitet për vetëm 99 € në muaj. I dyti është Renault Clio 5 (Life) i cili ofrohet me një çmim prej 109 euro në muaj ndërsa crossover-i i tretë Kia Stonic është në dispozicion me një çmim prej 135 euro në muaj.

Megjithëse dy modelet e para të Renault janë më pak të pajisura, Kia Stonic nuk është dhe ofron një paketë Vision që përfshin rrota aliazh 17 inç, funksionet Apple CarPlay dhe Android Auto, etj.

Përveç kësaj, Lidl ofron shërbime të tilla si shpërndarja e automjeteve, një kontratë mirëmbajtjeje prej 20,80 € në muaj, dhe madje edhe sigurime.

Lexo po ashtu:  Trump: “BE është krijuar për të përfituar nga SHBA, nuk na kanë trajtuar asnjëherë mirë”

Mund të supozohet se kjo ofertë më vonë do të shtrihet në vendet e tjera evropiane në të cilat operon Lidl.
Lidl nuk është zinxhiri i vetëm me pakicë që ka vendosur t’u ofrojë makina klientëve. Disa të tjerë bëjnë gjëra të ngjashme, të tilla si marketi francez E Leclerc, i cili jep me qira makina.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!