Gjykata e Apelit në Vlorë ka lënë në burg Mihal Kokëdhimën, pronarin e një restoranti në Porto Romano, i cili shkaktoi një skandal duke terrorizuar turistët që bujtën në pronën e tij.

Kokëdhima e ka ankimuar masën e arrestit me burg dhënë ndaj tij pas incidentit aq të dhunshëm ndaj të huajve, që mori vëmendjen e mediave në botë dhe u bë shkak i reagimit edhe nga qeveria shqiptare.

Jo më larg se dy ditë pas publikimit të videos, ku Kokëdhima shfaqej duke u kacavjerrë mbi furgonin e turistëve me duart e gjakosura, qeveria mori vendim për shembjen e restorantit të tij Panorma, që rezultonte pa leje.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!