Harry Maguire po merr kritika që duket të jenë të pabaza.

Anëtari i Manchester United është cak i shumë kritikave, sidomos që nga koha kur kaloi në ‘Old Trafford’, për t’u bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në histori.

Megjithatë, këto kritika duken të thata kur në skenë dalin statistikat e mbrojtësit anglez. Statistikat e Maguire janë larg më të mira sesa të atij që cilësohet si mbrojtësi më i mirë – Virgil van Dijk.

Ju pëlqen!

Më poshtë lajmi.net ua përcjell statistikat kokë më kokë të Maguire dhe Van Dijk.

Bllokoada: Van Dijk 15 – 18 Maguire
Interceptime: Van Dijk 39 – 67 Maguire
Ndërhyrje të fituara: Van Dijk 12 – 21 Maguire
Spastrime me kokë: Van Dijk 80 – 92 Maguire
Gabim direkte për gol: Van Dijk 1 – 0 Maguire.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.