Një tjetër talent shqiptar pritet të bëjë emër në futbollin evropian.

Është ky 8-vjeçari Ari Sadrija, i cili po vlerësohet si lojtar premtues nga njohës të futbollit.

Ari i talentuar aktualisht luan në ekipin FC Lausen Schwarz në Zvicër.

Ju pëlqen!

Barcelona Camp së fundi ishte në shtetin Helvetik, dhe me paraqitjet e tij ka rënë në radarin e skauteve të këtij klubi.

Madje ai është ftuar edhe në Barcelonë për t’iu bashkuar akademisë së këtij klubi.

I riu është dekoruar edhe me certifikatë nga clubi i Barcelonës.

Suksese këtij talenti të ri që po i bënë krenarë gjithë shqiptarët kudo që janë.

Lexo po ashtu:  “E pamundur”: Barcellona i thotë ‘jo’ Juventus për Ansu Fati
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!