Media spanjolle AS raporton se klubi madrilen do të lejojë qëndrimin e tij në klubin bask deri në qershor të vitit 2021.

Mesfusha e ngjeshur e Realit dhe konkurenca e madhe në skuadër me emra si: Casemiro, Modric, Kroos, Isco dhe Valverde e bëjnë shumë të vështirë aktivizimin si titullar të 21-vjeçarit norvegjez, edhe pse ai ka bërë shumë me Real Sociedadin.

Odegaard u ble nga Reali para 5 vitesh, por ai u aktivizua në vetëm një ndeshje me spanjollët. Ai është huzuar në Holandë dhe Spanjë. Odegaard u konsiderua si lojtari i së ardhmes së 13-herë kampionëve të Europës.

Lexo po ashtu:  Atletico Madridi i bashkohet garës për Allanin
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!