TAKIMI UKRAINË-RUSI NË TURQI/ Negociatat e armëpushimit dështuan

Në bisedën me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lawrow, sipas fjalëve të ministrit të Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba, nuk ka pasur asnjë përparim për sa i përket një armëpushimi, kështu informon gazeta gjermane BILD, përcjell MekuliPress.com

Kuleba është gati për një rifillim të bisedimeve po në këtë format, tha ministri i Jashtëm ukrainas të enjten në Antalia të Turqisë.

Ju pëlqen!

Bisedën me homologun e tij rus Sergei Lawrow në Antalian turke, Kuleba e përshkroj si të lehtë dhe të vështirë në të njëjtën kohë – të lehtë, sepse Lawrow i qëndroi retorikës së tij tradicionale, e vështirë, sepse ai vetë dha më të mirën. Situata më e vështirë aktualisht është në Mariupol, vijon Kuleba. Ai shpreson se Rusia do të lejojë korridoret e refugjatëve për në Mariupol, ciotn e pavarura MekuliPress gazetën gjermane BILD.

Lexo po ashtu:  Albin Kurti thërret konferencë për media
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!