Intelektualja e njohur shqiptare, Flaka Surroi, me pak fjali e argumenton se kush është arkitekti i ZAJEDNICES serbe në Kosovë, shkruan MekuliPress.com.

Ja fjalitë e z. Surroi në facebook :

“Thaçi e ka negociuar, e ka nënshkruar dhe në fund e ka shtyrë me zor ratifikimin e Marrëveshjes “historike” të Brukselit që e ka legalizuar “republikën serbe në Kosovë”, qysh po ka qejf tash me i thënë.

Ju pëlqen!

Në këtë shtegtim, i ka ndihmuar Isa Mustafa me marrëveshjen e 2015-s. Porse Zajednica është rezultat veç i Thaçit.
Të çohesh e të flasësh për “takimin e rrezikshëm në Bruksel, ku do të mund të jetësohet republika serbe në Kosovë” është shpëlarje duarsh dhe është tepër e ulët në raport me popullin.
Zajednica është dhuratë, kryekëput, e Hashim Thaçit!”

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.