Super zbulim në Shqipëri.Dalin në dritë mëse 200 varre madhështorë deri 5000 vjeçarë.

Kujt i përkasin këto ndërtime deri 10 metra të larta? Ku ndodhen dhe përse konsiderohen si një ndër zbulimet më të mëdha të arkeologjisë shqiptare? SHPERNDAJE (SHARE) sa më shumë (mjafton vetëm një klik) sepse kato varre tregojnë kush janë AUTOKTONET e vërtetë !

Lexo po ashtu:  Propozimi në Zvicër: Burrat të punojnë deri në moshën 72-vjeçare
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!