Pesë gola, spektakël i garantuar dhe një tjetër fitore me vlerë dhe e merituar për Atalantan e Gasperinit. Fitorja 3-2 ndaj Lazios ndiqet nga po i njëjti rezultat edhe në Friuli përballë Udineses, që edhe pse ka tentuar ta ndalojë ekipin bergamask, nuk ia ka dalë.

Meritë e super Muriel, që në pjesën e dytë ka dhuruar spektakël. Në fillim një goditje dënimi si me “penel” dhe e telekomanduar, ndërsa më pas një silurë që portieri Musso nuk e pa aspak. Në pjesën e parë shënoi edhe Zapata, ndërsa për vendasit Kevin Lasagna realizoi dopietë, por nuk ia doli të frenonte bluzinjtë.

Lexo po ashtu:  “Për tre vjet ishte më i miri i Serie A”: menaxheri i Hysaj flet për të ardhmen e mbrojtësit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!