Skuadra e Wolvesit në Premier Leaguen angleze, ka bërë sot një lëvizje në merkato.

Drejtuesit e ekipit kanë arritur arrëveshjen me Olympiacos për shërbimet e Daniel Podence, për të cilin paguan 16.6 milion sterlina.

24-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2025 me Wolves, teksa ka surprizuar mënyra e prezantimit.

Ju pëlqen!

Portugezi ka kryer gjestin e shqiponjës në fotot e para si lojtar i Wolves, duke tërhequr interesimin e tifozëve shqiptarë.

Të shumtë janë ata që janë befasuar nga ky veprim. Në fillim u kujtua se ishte shqiptar, por më pas u mor vesh se sulmuesi i majtë ishte portugez.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!