Një incident ka ndodhur në qytetin Berane të Malit të Zi mbrëmjen e së mërkurës. Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar me gurë dhe mjete të forta një autobus me dhjetëra shqiptarë të Kosovës që kishin qenë për pushime në resortet e skive në Kolashin.

Qytetarët kanë thënë se askush nga zyrtarët policorë nuk u ka ardhur në ndihmë. Kjo nuk është hera e parë që në Malin e Zi sulmohen makinat me targa të Kosovës.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!