Gazetari kontraverz e shpotites, Valon Syla, është rrahur në afërsi të lagjes “Pejton” në Prishtinë në rrugën “Robert Doll”

Ky sulm fizik ndaj gazetarit Syla vjen pas shkrimeve të tij lidhur me fluksin e madh të mërgatës që kanë ardhur në Kosovë gjatë këtyre ditëve.

MekuliPress distancohet nga dhuna fizike dhe ajo verbale, të cilit i kontriboj vet gazetari i pushtetit, Valon Syla. Njëkohësisht dënojmë çdo akt të dhunës, pavarësisht nga cili krah që vie kjo dhunë.

Ju pëlqen!

Fjala, fotografia dhe kallashnikovi, vrasin. Kujdes me luani me to.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.