Eurovision ka nxjer tashmë fituesin e këtij ediconi që u mbajt mbrëmë në Liverpoll, dhe fitues i sivjetmë është këngëtarja nga Suedia, Loreen.

Kurse pas vendit të parë janë radhitë këngët nga shtetet: Finlanda, Izraeli dhe Italia.

Shqipëria, e cila u përfaqësua nga shqiptarja e Kosovës, Albina dhe familja Kelmendi, u rendit në vend të 22-të me gjithsej 76 pikë, e cila në këtë garë u prezantua me këngën “Duje” .

Ju pëlqen!

Eurovision vazhdon të mbetet gara më e madhe e muzikës evropiane dhe në vitin tjetër do të mbahet në Suedi.

Lexo po ashtu:  Uh! Europë, ti kurva e motit!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!