Është arrestuar sot drejtori i Sekretariatit të Këshillit Prokurorial, Lavdim Krasniqi në Kosovë.

Kallxo.com njofton se Krasniqi është arrestuar për rastin e subvencioneve në Ministrinë e Bujqësisë.

Ditë më parë Policia e Kosovës ka zhvilluar aksione në disa qytete në Kosovë, ku me dyshimin për keqpërdorime në subvencione në Ministrinë e Bujqësisë ka arrestuar mbi 20 persona.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!