Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zbuluar sot në Asamblenë e PS-së se kush është problemi i të ardhmes së shqiptarëve. Ai është Ilir Meta.

“Problemi i madh mes shqiptarëve dhe të ardhmes quhet Ilir Meta dhe LSI. Ky është problemi i madh i zgjedhjeve të ardhshme dhe mendoj se shqiptarët do t’i japin zgjidhje këtij problemi gjatë zgjedhjeve të ardhshme”, deklaroi Rama.

A mund të flasë një njeri në emër të një kombi për të ardhmen e këtij të fundit? A mundet që një njeri që qeveris të flasë për të ardhmen e të gjithëve pa dhënë më parë llogari për pasojat e vendimeve të tij?

Ju pëlqen!

Moralisht jo, por ndoshta ky është truku i këtyre zgjedhjeve: po shpik një armik inekzistent për të mos folur për çështjet reale. Këtë bënte edhe Lulzim Basha në vitin 2017, e përqendroi sulmin mbi sh.p.k e politikës si LSI.

A mundet vallë që të besohet një kryeministër i qeverisë më të korruptuar në Europë që të flasë për problemin e së ardhmes të cilin edhe nëse është i tillë, është ndër të tjera dhuratë e tij?

Lexo po ashtu:  NASA thotë se një asteroid është nisur drejt Tokës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!