Portieri i Kombëtarës Thomas Strakosha nuk po kalon momente të mira as me klubin e tij Lazio. Skuadra e tij po humbet në shtëpi ndaj Atalantës me rezultatin 0:3, gjatë pjesës së parë Strakosha ka arritur të bëj vetëm një pritje. Në bankën rezervë ndodhen edhe dy shqiptar tjerë, Alija si portier i tretë i Lazios dhe mbrojtësi i Kombëtarës Berat Gjimshiti për Atalantën.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!