Kur bëhet fjalë për marrëdhënie seksuale, çdoherë çiftet kanë dëshirë të shtuar të provojnë trende të reja, në mënyrë që ta mbajnë atraktivitetin në marrëdhënie.

Një i tillë është ASMR (reagim autonom ndijor i meridianit), term ky për të përshkruar ndjesinë kur njerëzit shikojnë gjëra që i stimulojnë ata seksualisht, sipas Daily Star.

Naomi Collins, themeluese e Ennvy.com, dha detaje për tabloidin britanik lidhur me ASMR-në.

Ju pëlqen!

“ASMR gjerësisht si në industrinë e seksit ashtu edhe në jetën personale seksuale.

“ASMR në thelb është një ndjesi relaksuese që rrit ndjenjat e lidhjes shoqërore dhe dhoma gjumi është mjedisi perfekt për ta praktikuar”, u shpreh ajo.

Naomi sugjeroi që “të bëni biseda me fjalë sa më të ndyta përpara aktit seksual”.

Sipas saj, ju duhet të tentoni të pëshpërisni në veshin e partnerit/es. Në esencë mund të duket një truk i thjeshtë, por që bën mrekulli.

Po ashtu, ajo iu rekomandon të bëni marrëdhënie intime në banjë. Sipas Naomit, tingulli i ujit është një stimul i madh i ASMR-së.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!