Sofia Kastrioti, stërmbesa e heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, publikon këngën më të fundit të saj “Tøngue Tied”.

Ajo jeton në Australi që prej 1990 kur familja e saj u zhvendos nga Italia. Nisi të merret me violinë kur ishte në moshën 4 vjeçare dhe më pas me këngë të cilat i shkruante vetë.

Ka kënduar dhe shumë këngë patriotike shqiptare.

Ju pëlqen!

Në 2016, Sofi ka vizituar Tiranën dhe besojmë se nuk do të jetë kjo vizita e fundit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!