Arsenali dhe Sheffield United i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 23-të në Ligën Premier.

The Gunners do të jenë nikoqir të rivalit të tyre në sfidën që fillon nga ora 16:00 në Emirates Stadium.

Mikel Arteta për këtë ballafaqim nuk mund të llogarisë në lojtarët si Pierre-Emerick Aubameyang që është i suspenduar, ndërsa Callum Chambers e Kieran Tierney janë të lënduar.

Ju pëlqen!

Për dallim nga skuadra londineze, Sheffieldi do t’i ketë të gjithë lojtarët kryesor në dispozicion.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno, Maitland-Niles, Mustafi, David Luiz, Saka, Torreira, Xhaka, Pepe, Ozil Martinelli, Lacazette.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!