Kosovska Mitrovica, 22.10.2017. - Slavlje simpatizera i rukovodstva Liste Srpska nakon pobede u opstinama sa srpskim stanovnistvom na Kosovskim lokalnim izborima kasno veceras u Kosovskoj Mitrovici. (BETAPHOTO/SASA DJORDJEVIC/EV)
 

Lista Serbe me kandidatin e saj, Milan Radojeviq ka fituar në Komunën e Mitrovicës së Veriut me 82.86 për qind të votave.

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka bërë të ditur rezultatet preliminare në komunën e Mitrovicës së Veriut, përcjell MekuliPress.com

“Sa i përket rezultateve në Mitrovicën e Veriut, Lista Serbska me kandidatin Milan Radojeviq ka 89.86 për qind të votave, kandidati Erden Artiq nga LVV ka 3.68 për qind, Florent Azemi i PDK-së ka 3.54 për qind të votave dhe kandidati i pavarur Dushan Milionoviq ka 2.92 për qind të votave”, tha Daka, duke theksuar se këto janë rezultatet preliminare të numëruara nëpër vendvotime.

Ju pëlqen!

Sa i përket rezultateve përfundimtare, Daka tha se votat me kusht dhe ato me postë do të numërohen nesër.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.