Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit i ka ardhë ftesa nga Gjykata Speciale që të paraqitet në Hagë.

E pas kësaj ftese tash do të jetë gara se kush e do më shumë Kadri Veselin.

Kështu thotë Milaim Zeka përmes një postimi në Facebook, i cili shprehet se tash njerëzit do të garojnë se cili po shprehë më shuam “keqardhje” për këtë ftesë.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Zeka tregon edhe për disa momente që sipas tij, e kanë pritur përgjigjen e tij për me iu thënë se Specialja do ta ftoj Kadri Veselin.

Postimi i plotë:

Gara kush po e do me shume Kadri Veselin?

Tash qe Kryetarit te Kuvendit i erdhi ftesa, pritne radhen e njerezeve duke shprehe “keqeardhje”, edhe pse bash deri dje me thojshin: “Valla veq per Kadrine hiq nuk ja ke qellu, se ate nuk ashte e mundur me thirre”!

Ua shikojsha mimiken bre me çfare lezeti e pritshin pergjigjen nga une me ju thane: “O te sigurte e keni”! Kur te njejti po i shohe sonte: “Kryetar jemi me Ty”!

Njesoj bre sikur neper varrime kur i shohe disa qe tane jeten e kane sha te vdekurin, e kur e shohin ne tabut, e te fillojne me lavdru, bash sikur Isa Mustafa Ibrahim Rugoven, dhe jo vetem..

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...