Tronditja që përjetoi Kosova gjatë ditës së djeshme për shkak të konfirmimit të aktakuzës ndaj ish-shtabit të UÇK-së, si duket nuk do të marrë fund.

Sipas disa burimeve, brenda disa ditësh pritet që të i konfirmohet aktakuza edhe disa gjeneralëve të FSK-së, që momentalisht janë në pozita udhëheqëse në ushtrinë e Kosovës.

Personat në fjalë kanë qenë komandantë në UÇK.

Ju pëlqen!

Kuptohet se njëri nga këta persona është marrë në pyetje nga hetuesit e Gjykatës Speciale.

Nga dje në Hagë janë edhe ish-presidenti, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi. Kurse gjatë ditës së sotme shtëpitë e tyre janë bastisur nga EULEX.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.