Analisti, Nexhmedin Spahiu, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Gjykata e Hagës, ka larguar nga aktakuza pjesën ku thuhet “sulme ndaj komunitetit katolik”.

Sipas Spahiut, kjo u bë e mundur vetëm pasi ai vetë i shkruajti Gjykatës së Hagës, përkundër se për këtë ai nuk merrë rrogë nga shteti i Kosovës, ndërsa ata që paguhen nuk e bën një gjë të tillë.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

U desht që unë t’i shkruaj Gjykatës Speciale në Hagë që të hiqet pjesa nga aktakuza për “sulme ndaj komunitetit katolik”. Unë nuk marr asnjë rrogë nga shteti i Kosovës, ndërsa nuk reaguan ata që marrin rrogë nga shteti për të mbrojtur interesin kombëtar të Kosovës (Vjosa Osmani, Avdullah Hoti, Anton Çuni etj). Apo ndoshta duhet edhe këta me i dërgu në Hagë për me u tregu patriota sikur këta që tash janë në Hagë e që tek në Hagë po u bjen ndërmendë me u tregu patriota.

Lexo po ashtu:  Nëse ajo që po vjen mund të quhet Normale
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!