Zyrtari i Vetëvendosjes, Adnan Rrustemi në një postim të tij në Facebook shkruan se 6 tetori njihet si shkëputje nga krimi dhe korrupsioni, ndërsa sot është prapakthyer edhe korrupsioni edhe varësia nga Beogradi.

“6 tetori ishte shkëputje nga krimi e korrupsioni, si dhe nga ndikimi i Listës Serbe. Sot, është tentimi për të prapakthyer edhe korrupsionin edhe varësinë nga Beogradi”, shkruan Rrustemi.

Lexo po ashtu:  "Ne gënjejmë për liri. Gënjeshtra është një formë e patriotizmit serb dhe konfirmim i inteligjencës tonë të lindur"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!