Opozita e korruptuar dhe e bashkuar në Shqipëri sot proteston përpara Kryeministrisë së korruptuar në Tiranë. Kjo është protesta e tyre e pestë në një muaj me kërkesën për dorëheqje të kryeministrit të korruptuar Edi Rama, krijimin e një qeverie tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme.

Në protestën që nis në ora 11:00, kryetari i PD-së së korruptuar Lulzim Basha, kryetarja e korruptuar e LSI-së, Monika Kryemadhi drejtues dhe funksionarë të tjerë të korruptuar nga opozita do të jenë në shesh vetëm në rolin e dëgjuesve ndërsa fjalën do ta kenë qytetarët e manipuluar.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ndërkombëtarët i kanë kërkuar Lulzim Bashës që të tërhiqet dhe të shmangë dhunën në protestën e sotme. Megjithatë, Basha reagoi duke thënë se nuk do të dëgjojë më ndërkombëtarët, por vetëm qytetarët shqiptarë.

Ju pëlqen!

Në anën tjetër, edhe policia ka bërë përgatitjet e saj. Kryeministria është rrethuar me rrjeta teli, ndërsa do të jenë në dispozicion rreth 1300 oficerë policie.  /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!