Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të nënshkruhet sot në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti amerikan Donald Trump do të marrë pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas agjendës publike të presidentit amerikan në ora 11:00 të paradites me kohën lokale të Uashingtonit, që i bie ora 17:00 me orën tonë, Trump do të përshëndes formalisht kryeministrin Avdullah Hoti dhe Presidentin Aleksander Vuçiç në zyrën ovale.

Kjo është dhoma kryesore e punës së presidentit amerikan. Pas përshëndetjes formale, në ora 11:05 sipas agjendës, Presidenti Donald Trump do të mbikqyrë ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes mes kryeministrit Hoti dhe presidentit Vuçiç në ‘Dhomën Roosevelt’.

Ju pëlqen!

Më pastaj në ora 11:15, presidenti Trump do të marrë pjesë në takim trepalësh me Hotin dhe Vuçiçin në Zyrën Ovale, aty ku presidenti amerikan ka hapësirën e tij të punës.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!