Qeveria në detyrë do të mbajë sot mbledhjën e radhës, ku pritet të merret vendimi për nisjën e fazës së tretë të lehtësimit të masave.

Përmes një njoftimi, Zyra e Kryeministir, ka njoftuar se sot në ora 18:00 do të mbahet Mbledhja e Qeverisë së Kosovës.

Po ashtu në njoftim thuhet se pas mbledhjes, kryeministri në detyrë Albin Kurti bashkë me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia mbajnë konferencë për media .

Ju pëlqen!

Nga kjo pritet që kryeministri në detyrë, Kurti bashkë me ministrin Vitia, të jepin më shumë detaje për veprimtaritë që do të rihapen në fazën e tretë që nis nga e hëna, më 1 qershor./Zëri

Image
©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.