Sot do të organizohet ceremonia e nënshkrimit të aplikimit për anëtarësim të Kosovës në Bashkim Evropian (BE).

Presidenca e Kosovës informon se ceremonia do të mbahet nga ora 11:00, ndërsa do të nënshkruhet aplikimi nga Presidentja Vjosa Osmani, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Pas kësaj pritet të ketë edhe një konferencë për media.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!