Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri është shprehur se fëmijë dhe adoleshentë, që kanë dalë të ushtrojnë të drejtën e tyre për të protestuar, janë terrorizuar këto ditë nga Policia e Shtetit. E gjendur në bulevardin para Kryeministrisë, Pampuri shfaqi shqetësimin e saj për të rinjtë e arrestuar.

Teksa thekson se në protestën e sotme ishim dëshmitarë të një terrori policor të panevojshëm, Pampuri i bëri thirrje Policisë së Shtetit që të ndalë keqtrajtimin dhe dhunën ndaj të rinjve. Pampuri thekson se të rinjtë që ishin në protestë janë fëmijët tanë, ndërsa shtoi se trauma që iu është lënë atyre, mund t’ju mbetet gjithë jetën.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.