Sot është 27 Qershori dita e Gjenocidit grek mbi popullsinë shqiptare të Çamërisë. Përkujtojmë rreth 3.000 viktimat që u masakruan nga ushtria greke e Zervës.

Si dhe rreth 35.000 çamë që u shpërngulën me dhunë nga trojet shqiptare të Çamërisë.

Heshtë akoma Tirana zyrtare! Pse?

Ju pëlqen!

 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!