Sot është 27 Qershori dita e Gjenocidit grek mbi popullsinë shqiptare të Çamërisë. Përkujtojmë rreth 3.000 viktimat që u masakruan nga ushtria greke e Zervës.

Si dhe rreth 35.000 çamë që u shpërngulën me dhunë nga trojet shqiptare të Çamërisë.

Heshtë akoma Tirana zyrtare! Pse?

Ju pëlqen!

 

Lexo po ashtu:  Sot 134 vjet më parë lindi Fan Noli - Pse regjimi zogist e dënoi Nolin me vdekje në mungesë?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!