24 Prilli shënon Ditën Ndërkombëtare të Librit dhe të Drejtave Autoriale, njofton MekuliPress.com

Është bërë traditë në Kosovë që për nder të kësaj date të organizohen aktivitete që lidhen me rëndësinë e librit.

Kjo datë ishte përzgjedhur në vitin 1995, por kishte filluar të shënohet nga viti 2003.

Ju pëlqen!

Në këtë synohet sensibilizimi që çdoherë njerëzit të jenë të kujdesshëm ndaj librit.

Lexo po ashtu:  “Shqipe e ëmbla ime fort.”- Një letër dashurie e Lasgushit, për vajzën me emrin Shqipe!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!