Sipas një sondazhi të “UBO Consulting” i cili u prezantua në RTV Dukagjini, 60.3 përqind e shqiptarëve të Kosovës do të votonin pro nëse do të mbahej një referendum për bashkimin e Kosovës dhe Shqipërisë në një shtet të vetëm.

31.2 përqind të tjerë janë shprehur kundër, 8 përqind kanë thënë se nuk e dinë se si do të votonin, derisa 0.4 përqind kanë refuzuar të përgjigjen.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!