Media më e re në tregun Shqiptar Albanian Post ka zhvilluar një sondazh për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. Sipas anketimeve të bëra në fund të janarit në të gjitha komunat e vendit, me 1.5% gabimi, Vetevendosja 51.3% fiton me rezultat të thellë duke lënë pas LDK-në, 15 3% dhe PDK-në, 13.2%. AAK e Haradinajt 5.5%

Ky është sondazhi I fundit që lejon ligji deri në exit Pollet e zgjedhjeve të dielën e dytë të shkurtit.

Ju pëlqen!

 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.