Manchester Unitedi është duke planifikuar transferimin e mbrojtësit veteran, Diego Godin, i cili aktualisht është pjesë e Interit.

34-vjeçari nuk është më i dëshiruar nga trajneri Antonio Conte, pasi nuk i është përshtatur sistemit të tij të lojës prej se u transferua nga Atletico Madridi.

Nga ana tjetër, Corriere dello Sport ka raportuar se Djajtë e Kuq e kanë rikthyer interesimin për futbollistin uruguaian.

Ju pëlqen!

(Foto: Maurizio Lagana/Getty Images/Guliver)

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer dëshiron më shumë përvojë në mbrojtjen e Unitedin dhe e konsideron Godinin si lojtarin e duhur për ta plotësuar fazën defensive.

Mbrojtësi ka kontratë me Nerazzurrët deri në vitin 2022, mirëpo nuk pritet që ta përfundojë kontratën.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!