Kosova që fillimisht u tërhoq në grupin A, pastaj kalojë te grupi B në mënyrë që të mos përballet me Serbinë është duke vazhduar të këtë probleme lidhur me këtë short.

Shkaktari kryesor është sepse Spanja dhe Federata e saj kanë vendosur të mos përballen në asnjërën ndeshje ndaj Kosovës.

Sipas faqes që është publikuar ky lajm, Spanja nuk e njeh Kosovën dhe marrëdhëniet e mira me Serbinë kanë shkaktuar të mos duan të përballen me “Dardanët”.

Ju pëlqen!

Sidoqoftë, FIFA dhe UEFA janë duke bërë përpjekje që ta bindin Spanjën të heq dorë nga ky vendim dhe t’i zhvillojë të dyja ndeshjet.

Kjo nuk është hera e parë që Spanja tregon mbështetje për serbët, meqenëse më herët tifozët e Real Madridit në tribuna ishin me tekstin ‘Kosova është Serbi’, saktësisht në vitin 2013 kundër Atletico Madridit.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.