SOLIDARITET! Mbi nje shtyllë në rrugë, lexova një njoftim: “Kam humbur €20,…

Mbi nje shtyllë në rrugë, lexova një njoftim:
“Kam humbur €20, prandaj kush i gjen, lutet të m’i ktheje se nuk kam bukë për të ngrënë.
Rruga S.T., Pallati 34, Apartamenti 12.
– Vendosa të shtirem sikur i kam gjetur une dhe vajta në adresen e shenuar. Derën e hapi një zonje e moshuar dhe e semurë. I thashe se kisha gjetur shumën që i kishte humbur dhe i zgjata doren me €20. Asaj i rrodhen lotet dhe tha:
– “Ti je personi i dymbëdhjetë që e bën këtë.”
Pasi ja lashe shumën në dorë, u nisa per tek ashensori. Ajo më thirri dhe me tha: – “Të lutem grise atë njoftim në shtyllë. Unë nuk e di as kush e ka shkruar. Solidariteti juaj me ka mbushur plot shprese dhe me ka bere ta shoh jeten me optimizem.”

Jepni shpres njerezve!

Lexo po ashtu:  Mungesa e fuqisë punëtore të kualifikuar në nivele rekorde në Gjermani
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!