Heqja e yndyrës nga soba apo enët është një sfidë e vërtetë, por ju sugjerojmë të përdorni sodë dhe uthull.

Për të hequr yndyrën përdoren detergjentë të ndryshëm, por një gjë të tillë mund ta bëni edhe me këto dy produkte.

Ju duhet të bëni një pastë prej 1/2 filxhan sode buke dhe disa lugë uji.

Pas kësaj përhapni pastën mbi njollën e yndyrave dhe lereni atë të thithet brenda natës. Ndërsa të nesërmen në mëngjes, përdorni një leckë të lagur për ta fshirë. /www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]