Izmir Smajlaj është kampioni i ri i Ballkanit për sallat e mbyllura në kërcim së gjati.

Shkodrani ishte protagonist i një performance të shkëlqyer, që jep shpresa reale për Olimpiadën e Tokios, teksa kërceu 7.91 metra në kampionatin e zhvilluar në Stamboll të Turqisë.

View this post on Instagram

Balkan Champion 2020 ??

A post shared by Izmir Smajlaj (@izmirsmajlaj) on

Ju pëlqen!

Për Smajlaj një tjetër medalje të metalit më të çmuar pas asaj që e shpalli kampion europian në Beograd, në marsin e vitit 2017.

Lexo po ashtu:  Zyrtare: Lajm i keq për Granit Xhakën ...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!