Demokracia në Veprim (DnV), ka publikuar rezultatet preliminare për zgjedhjet e 14 shkurtit, ku VV prin bindshëm me 48.95%, derisa e dyta është PDK me 16.93%, shkruan Syri.net Kosova.

Sipas DnV në rezultatet preliminare nuk janë të përfshira votat nga jashtë dhe votat me kusht.Derisa po si këtyre rezultateve, LDK del partia e tretë me 13.34%, AAK me 7.45%, Lista Serbe me 4.64%, dhe Nisma me 2.5%.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!