Skender Hyseni është emëruar Koordinator Shtetëror për Dialog.

Këtë e ka konfirmuar kryeministri Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook, derisa ka thënë se emërimi është bërë bazuar në platformën e Qeverisë për dialog.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

Skender Hyseni emërohet Koordinator Shtetëror për Dialog

Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës së Kosovës për dialogun me Serbinë, në mbështetje të vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës të datës 1 korrik 2020, me qëllim të organizimit dhe të bashkërendimit institucional dhe ndërkombëtar të këtij procesi, sot kam emëruar z. Skender Hysenin Koordinator Shtetëror për Dialog.

Lexo po ashtu:  Frikësuese! Infektohen 14 mjekë në Pejë, angazhohen vullnetarët
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!