Skender Hyseni është emëruar Koordinator Shtetëror për Dialog.

Këtë e ka konfirmuar kryeministri Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook, derisa ka thënë se emërimi është bërë bazuar në platformën e Qeverisë për dialog.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

Skender Hyseni emërohet Koordinator Shtetëror për Dialog

Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës së Kosovës për dialogun me Serbinë, në mbështetje të vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës të datës 1 korrik 2020, me qëllim të organizimit dhe të bashkërendimit institucional dhe ndërkombëtar të këtij procesi, sot kam emëruar z. Skender Hysenin Koordinator Shtetëror për Dialog.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.