Nga Tomorr Demiraj,ish kryetar i degës së PS Selanik.

E vërteta e samitit te diaspores nga Tomorr Demiraj., ish kryetar i degës së PS Selanik.

Çdo gjë mund të ishte… por një samit diaspore jo.

Ju pëlqen!

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

A thua thirren ne takim për ti trajtuar në mënyrë të tillë dhe për ti diskretituar…si pa buksa, lypsa, militantë… apo emigrante që shkuan atje me te ardhurat e tyre, dhe qe besoj se nuk ju duhej ai trajtim i tille.

Ky diskriminim i diaspores eshte i pa pranueshem.

Kjo menyre pritjeje mbas kuintave eshte turperuese per organizatoret, per vete kryeministrin dhe ministrin e diasporës, per ata ( emgrantët ) qe me te ardhurat e tyre qe dergojne ne shqipëri – Kosovë mbajne gjalle jo vetem familjet por dhe shtetin.

Ky trajtim çnjerezor ndaj emigranteve jo vetem eshte i pa pranueshem, por dhe i turpshem.

E ne fakt ky eshte trajtimi qe Rama dhe “rilindja ju ben emigranteve shqiptare, mbas shout televiziv dhe marrjes së votës, sidomos atyre ne greqi.

Lexo po ashtu:  Zelensky: Nuk kemi armë për të çliruar Mariupolin

Lind pyetja ku shkuan 700 e ca milion leke per kete samit!?

Publikimi i Ish kryetarit te PS Selanik Tomorr Demiraj.

“Përshëndetje miq”

Pritja që ju bëri Tirana Diasporës ku morën me shumicë dhe titullin ”Ambasador të Kombit”

Një turp dhe një tallje ku i lanë pa buk e pa uji, hëngri kush hëngri të tjerët u ngrofën në diell.

Ambasadorët e rinjë edhe pjatat kan lëpir se nuk kish as lug as goda as letër të t’u fshirë…..pritje qesharake me tituj të mëdhenjtë ”Ambasador i Kombit”.

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!